Stopaři – skauti z Prahy 8

PAVOUČEK „Iktomi“

Pavuuček

Při táborové hře

Klub rodin s předškolními dětmi při 52. středisku Junáka Stopaři a farnosti svaté Terezie z Lisieux v Kobylisích.

Věk: ukončené šestinedělí – 99 let

Historie

Počátek činnosti se datuje do roku 2002. Tehdy se začaly scházet tři mladé manželské páry, které očekávaly přírůstek do rodiny. Od té doby jsme se rozrostli do volné klubové činnosti asi dvaceti rodin hlavně s předškolními dět­mi.

„Já mám nejradši ze všeho barvičky“

Činnost

Každý měsíc pořádáme jednodenní výlety  např.do přírody, zoo atd., na kterých je vždy připraven program pro děti.

Organizujeme tématické akce k událostem roku (mikulášská nadílka, vánoční výprava apod.)  a klubové přednášky na aktuální žádaná témata (např. psychologie dítěte, výchova v rodině,  muzikoterapie či jiné.), na které zveme zajímavé osobnosti.

Vyjíždíme každoročně na týdenní zimní pobyt rodin  na horách a tzv. stmelovací prodloužený víkend před táborem.

Naše celoroční činnost vrcholí o práz­dninách  týden­ním letním táborem v indiánských stanech tee-pee v duchu „family skautingu“.

Nepravidelně scházíme jako společenství rodin pod vedením našeho duchovního rádce p.Ondřeje Matuly, SDB.

Tábor

Tábor v indiánských tee-pee

V roce  2010 jsme tábor absolvovali již po páté. Tentokrát v Měsíčním údolí na břehu řeky Blanice v kraji  blanických rytířů. Tábora ses účastilo dvanáct rodin a dále nám pomáhala asi dvacítka kamarádů (asistentky, asistenti a kuchařky). Děti pasované na pážata a posléze na rytíře osvobozovaly od pohrom jednotlivá knížectví Podblanického království. Zápasili s drakem, čarodějnicí, vařily léčivé lektvary a nakonec získaly královský poklad…

Symbolika

V našem názvu jsme se inspirovali indiánskou mytologií. Iktomi byl bohem a lakotským národním hrdinou, který se  zjevoval v podobě pavouka. Svému lidu pak svěřil mnoho důležitých znalostí a vědomostí. Pro nás Pavouček symbolizuje pavučinu přátelství, která nás spojuje napříč generacemi….

Kontakt

Pokud jste mladá rodina s předškolními dětmi a chybí vám kontakty na stejně „postižené“ rodiny, pokud máte chuť a uděláte si čas, přijďte mezi nás.

Kontakt: ondrejremes@atlas.cz, tel: 728565049
Více se dozvíte na našich klubových stránkách: http://pavoucek.skauting.cz/

Společná táborová fotografie