Stopaři – skauti z Prahy 8

Vlčí Nože

kluci od druhé do páté třídy

Oddíl Vlčí Nože

… otevřenými dveřmi tee-pee vidím ven směrem k našim stanům, jak se blíží vedoucí a v ruce máchají dlouhým těžkým předmětem s ostrou špičkou. Kluci ani nedutají, někteří se bázlivě dívají do ohně, jiní se už těší na tu jediněčnou událost. Dnes je jediný den v roce, kdy ho uvidíme a budeme ho moct aspoň na chviličku podržet v ruce. Vchází hlavní vedoucí a plameny osvěcují jeho bojovně vyhlížející tři barevné pruhy pod očima. V jedné ruce svírá železný meč a v druhé má krabičku, kde nemůže být nic jiného. Určitě přinesl i VLČÍ NŮŽ…

Parta kluků od 2. do 5. třídy základní školy se baví jako správná vlčata – pobíhají, skákají, perou se, prozkoumávají věci okolo sebe a při tom se učí spoutu znalostí i dovednostní, které budou moci použít až budou velcí. Při tom jim ale vedoucí smečky vždy radí a upozorňují, co je správné a co nemají dělat. Jinak by moc zvlčeli:-)

Stavíme přehradu na potoce

Scházíme se každý čtvrtek před soumrakem, tedy od 16:30 do 18:00. Někdy ale chceme začít i noční vytí, takže jezdíme na celovíkendové akce s přespáním (pátek–neděle). Jindy stačí jen zaběhnout do neprozkoumaného území a večer být zase v doupěti, tudíž jezdíme jen na jednodenní výlety. Při schůzkách i na výpravách se učíme žít v přírodě, umět si poradit, hrát v týmu a hlavně být fér a kamarádský. Zkoušíme taky poznávat stromy, řešit hlavolamy, pracovat s nářadím, orientovat se v lese i ve hvězdách, protáhnout si tělo a umět si zabalit všchny potřebné věci. Během roku také stihneme spoustu sportů: výlet na kole, plavání, bruslení a hokejbal i fotbalový turnaj. A kdo se snaží a je správným vlčetem, jede s námi na letní stanový tábor, kde ja zábava od rána do včera.

Tak jestli se chceš přidat, přijď!

Více se o nás dozvíš na našich oddílových stránkách: vn.stopari.org

Náš tábor

Naše táborová jídelna